I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
Damn, its a shame every animal (besides herbivores) eat other animals. Shame! Shame! Game of Throne bell ringing noises